Тіло вільно падає із висоти 10 м. на землю. Знайдіть час за який тіло досягне землі, та швидкість у

момент у момент зіткнення із землею?

Ответы на вопрос

Отвечает Астахов Ислам.

Ответ:

t = 1.4 с, V = 14 м/с

Объяснение: рух вільного падіння тіла є рівноприскореним з постійним прискоренням g = 10 м/с², тому всі закони справедилві для нашого випадку: S = h, a = g.

Зауважимо, що тіло падає без початкової швидкості.

Переміщення (висота у нашому випадку) знаходиться за формулою:

S = V₀t + (at²)/2, де S - переміщення, яке здолало тіло за час t з постійним прискоренням а, маючи початкову швидкість V₀.

Зробимо перетворення:

h = gt²/2, звідси:

t = \sqrt{2h/g}, всі необхідні величини у нас є, тому підставляємо і обчислюємо:

t = \sqrt{2 * 10/10} = √2 ≈ 1.4 (c).

Пригадаємо формулу для обчислення швидкості у певний момент часу:

V = V₀ + at, де V - швидкість тіла у момент часу t, яке рухалось з постійним прикоренням а і початковою швидкістю V₀.

Зробимо перетворення:

V = gt, всі необхідні величиини є, отже обчислюємо відповідь:

V = 10 * 1.4 = 14 м/с

Відповідь: t = 1.4 с, V = 14 м/с.