Помогите. Фізика 7 клас. Електрокар тягне візок зі швидкістю 3 м/с, долаючи силу опору 400 Н. Яку

роботу виконує двигун електрокара за 8 хв?

Ответы на вопрос

Отвечает Світайло Діана.

Щоб вирішити цю задачу, нам потрібно знати формулу для роботи, що виконується при прикладанні сили до об'єкту на деякій відстані:

W = F * d

де W - робота, F - сила, що діє на об'єкт, d - відстань, на яку діє ця сила.

У цій задачі відомо, що електрокар долає силу опору 400 Н зі швидкістю 3 м/с. Щоб долати цю силу опору, на двигун електрокара діє сила, яка рівна силі опору. Тому F = 400 Н.

Щоб знайти відстань, на яку діє ця сила, нам потрібно визначити, який шлях проїхав електрокар протягом 8 хв (480 с). Якщо електрокар рухався зі швидкістю 3 м/с, то за 480 с він проїхав відстань:

d = v * t = 3 м/с * 480 с = 1440 м

Тепер ми можемо обчислити роботу, яку виконує двигун електрокара:

W = F * d = 400 Н * 1440 м = 576000 Дж

Отже, двигун електрокара виконує роботу в розмірі 576000 Дж протягом 8 хв, коли він тягне візок зі швидкістю 3 м/с та долає силу опору 400 Н.