Задача з фізики. Дано опори провідників R 2=40 Ом і R 3=60 Ом з'єднаних паралельно та R 1=20 Ом

з'єднаний послідовно та напруга на першому опорі 50 В. Яка сила струму тече у нерозгалуженій ділянці кола? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Івасюк Іванна.

Объяснение:

Для розв'язання задачі спочатку потрібно знайти загальний опір кола за допомогою формули:

1/RT = 1/R1 + 1/(R2+R3)

де RT - загальний опір кола.

Підставляючи дані, отримуємо:

1/RT = 1/20 + 1/(40+60) = 1/20 + 1/100 = 0.05

RT = 1/0.05 = 20 Ом

Тепер можемо знайти силу струму в колі за допомогою закону Ома:

I = V/RT

де V - напруга на першому опорі, яка дорівнює 50 В.

Підставляючи дані, отримуємо:

I = 50/20 = 2.5 A

Отже, сила струму, що протікає у нерозгалуженій ділянці кола, дорівнює 2.5 А.