Електрон влітає в електричне поле з швидкістю 4 Мм/с уздовж силової лінії. Визначити, з яким

прискоренням рухатиметься електрон і яку відстань він пройде до зупинки. Напруженість електричного поля 8кВ/м. СРОЧНО!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Артемьева Полина.

Ответ:

Електрон в електричному полі під дією електричної сили буде прискорюватись. Величина електричної сили на електрон дорівнює:

F = qE

де q - заряд електрона, E - напруженість електричного поля.

Заряд електрона:

q = -1.6 × 10^-19 Кл

Підставляємо в формулу для електричної сили:

F = (-1.6 × 10^-19 Кл) × (8 × 10^3 В/м) = -1.28 × 10^-15 Н

За другим законом Ньютона можна знайти прискорення електрона:

F = ma

a = F/m

де m - маса електрона, вважається рівною 9.1 × 10^-31 кг.

a = (-1.28 × 10^-15 Н) / (9.1 × 10^-31 кг) = -1.41 × 10^15 м/с^2

Отримане значення вказує на те, що електрон буде прискорюватись у напрямку електричного поля.

Объяснение:

Шлях, пройдений електроном до зупинки, можна визначити з рівняння руху з прискоренням:

S = ut + 1/2 at^2

де u - початкова швидкість електрона, t - час руху.

Початкова швидкість електрона в даному випадку дорівнює 4 Мм/с, що дорівнює 4 × 10^6 м/с. Час руху визначаємо, використовуючи формулу:

t = v/a

де v - кінцева швидкість, a - прискорення.

Кінцева швидкість електрона, коли він зупиняється, дорівнює нулю.

t = v/a = (0 - 4 × 10^6 м/с) / (-1.41 × 10^15 м/с^2) = 2.84 × 10^-9 с

Підставляємо значення часу і прискорення в формулу для шляху:

S = (4 × 10^6 м/с) × (2.84 × 10^-9 с) + 1/2 (-1.41 × 10^15 м/с^2) × (2.84 × 10^-9 с)^2 = 5.07 × 10^-5 м