Яким є період піврозпаду радіоактивного ізотопу, якщо за добу в середньому розпадається 1750 атомів

з 2000 атомів?

Ответы на вопрос

Отвечает Самаджиева Ясмина.

ПОЗНАЧ ЯК КРАЩУ ВІДПОВІДЬ БУДЬ ЛАСКА

Щоб знайти період піврозпаду радіоактивного ізотопу, спочатку потрібно знайти його розпадну константу.

Розпадна константа (λ) визначається як швидкість розпаду (N) ділене на кількість радіоактивних атомів (N0) у даному часовому інтервалі:

λ = N / N0t

де t - часовий інтервал.

Задача надає інформацію, що за добу розпадається 1750 атомів з 2000 атомів. Таким чином,

N = 1750

N0 = 2000

t = 1 доба = 24 години

Отже,

λ = N / N0t = 1750 / (2000 * 24) = 0.03646 год^-1

Далі, період піврозпаду можна обчислити з розпадної константи за допомогою формули:

T1/2 = ln2 / λ

де ln2 - натуральний логарифм числа 2.

Отже,

T1/2 = ln2 / λ = ln2 / 0.03646 = 19.03 години

Отже, період піврозпаду радіоактивного ізотопу складає близько 19.03 години.