На менший поршень гідравлічноï машини, площа якого 2 см², діє сила 10000 мН. Яку силу тиску буде

створювати більший поршень, площа якого 100 см²​

Ответы на вопрос

Отвечает Люшаков Дима.

Відповідь:

За принципом Паскаля, тиск у закритій рідинній системі залежить від відношення площ поршнів, що на них діють. Якщо на менший поршень діє сила 10000 мН і його площа становить 2 см², то тиск, який він створює, можна визначити за формулою:

тиск = сила / площа

тиск = 10000 мН / 2 см² = 5000 Н/м² (або Па)

Отже, тиск, який створюється на меншому поршні, дорівнює 5000 Па.

Якщо площа більшого поршня становить 100 см², то тиск, який він створює, можна визначити за формулою:

тиск = сила / площа

тиск = ? / 100 см²

За принципом Паскаля тиск на більшому поршні має дорівнювати тиску на меншому поршні:

тиск меншого поршня = тиск більшого поршня

Отже, ми можемо записати:

5000 Н/м² = ? / 100 см²

Перетворимо одиниці:

5000 Н/м² = ? / 10000 см²

Отримаємо:

? = 5000 Н/м² × 10000 см² = 50000000 Н

Отже, більший поршень створюватиме силу 50000000 Н або 50 кН.

Пояснення: