визначте масу срібла, що виділилося на катоді за 2 години, якщо прикладена напруга дорівнює 4В, а

опір електроліту 10 Ом. Електрохімічний еквівалент срібла 1,1*10^-6 кг/Кл​

Ответы на вопрос

Отвечает Kuznecova Valentīna.

Відповідь:

За законом Ома, струм, який протікає через електроліт між катодом і анодом, дорівнює:

I = V / R,

де V - напруга, R - опір електроліту.

Підставляючи дані, отримаємо:

I = 4 В / 10 Ом = 0.4 А.

За законом Фарадея, кількість електролізованої речовини (в кілограмах) дорівнює:

m = M * I * t / (n * F),

де M - молярна маса речовини, t - час електролізу, n - кількість електронів, необхідних для електролізу одного моля речовини, F - фарадейська стала.

Електрохімічний еквівалент срібла дорівнює молярній масі, поділеній на кількість електронів, необхідних для електролізу одного атома срібла. Для срібла електрохімічний еквівалент дорівнює:

E(Ag) = 1,1 * 10^-6 кг/Кл.

Кількість електронів, необхідних для електролізу одного атома срібла, дорівнює заряду одного електрона, поділеному на заряд іону срібла:

n = 1 / (1+)

Заряд іону срібла дорівнює заряду електрона (за визначенням), тому:

n = 1 / (1+) = 1 / (1+)

Підставляючи дані, отримаємо:

m = (107.87 г/моль) * 0.4 А * 7200 с / ((1 / (1+)) * (6.022 * 10^23 е/моль) * (96485 Кл/моль)) = 0.028 г.

Отже, маса срібла, що виділилася на катоді за 2 години, дорівнює близько 0.028 г.