1.Велосипедист їде з гори з прискоренням 0,2 м/с 2 . Якої швидкості набуває велосипедист через 1

хв, якщо його початкова швидкість 2 м/с? 2. Рух двох автомобілів описується рівняннями: x 1 =5t+0,4t 2 і x 2 = 20 – 5t . Визначити час та місце зустрічі автомобілів. 3. Побудувати графіки рухів двох велосипедистів якщо їхній рух задано рівняннями: x 1 = 2 +5t x 2 = 5 + 2t . Визначити час та координату їхньої зустрічі. Виконати перевірку. 4. Яке переміщення здійснило тіло за 10 секунд? Сросно

Ответы на вопрос

Отвечает Торебаева Мими.

1.Використовуючи формулу для рівноприскореного руху:

v = v₀ + at

де v₀ - початкова швидкість, a - прискорення, t - час

Підставляємо дані: v₀ = 2 м/с, a = 0,2 м/с², t = 1 хв = 60 с

v = 2 м/с + 0,2 м/с² * 60 с = 14 м/с

Отже, швидкість велосипедиста через 1 хв після початку спуску становить 14 м/с.

2.Щоб знайти момент зустрічі автомобілів, потрібно прирівняти їхні функції координат:

x₁ = x₂

5t + 0,4t² = 20 - 5t

Розв'язуючи рівняння, отримуємо:

0,4t² + 10t - 20 = 0

Застосовуючи квадратне рівняння, маємо:

t = (-b ± √(b² - 4ac)) / 2a

a = 0,4, b = 10, c = -20

t₁ = (-10 + √(10² - 4 * 0,4 * (-20))) / (2 * 0,4) ≈ 2,91 с

t₂ = (-10 - √(10² - 4 * 0,4 * (-20))) / (2 * 0,4) ≈ -12,41 с

Так як час не може бути від'ємним, то приймаємо тільки перший корінь: t = 2,91 с

Підставляємо значення часу до будь-якої з функцій координат, щоб знайти місце зустрічі:

x₁ = 5t + 0,4t² ≈ 5 * 2,91 + 0,4 * 2,91² ≈ 21,73