З плота, що пливе озером зі швидкістю 0,4 м/с, у напрямі, протилежному напряму руху плота, зі

швидкістю 2 м/с стрибає хлопець. Маса хлопця 40 кг. Пліт набирає швидкості 1 м/с. Яка маса плота?СРООООЧНОООО

Ответы на вопрос

Отвечает Бауэр Павел.

Ответ: маса плота дорівнює 66,67 кг.

Объяснение:

Дано:

- швидкість плота (v1) = 0,4 м/с

- швидкість хлопця відносно води (v2) = 2 м/с

- маса хлопця (m2) = 40 кг

- швидкість плота після стрибка (v1') = 1 м/с

Знайти:

- масу плота (m1)

Розв'язок:

Застосуємо закон збереження кількості руху:

m1v1 + m2v2 = (m1 + m2)v1'

Підставляємо відомі значення:

m1 * 0,4 + 40 * 2 = (m1 + 40) * 1

Розв'язуємо рівняння відносно m1:

0,4m1 + 80 = m1 + 40

0,6m1 = 40

m1 = 66,67 кг

Відповідь: маса плота дорівнює 66,67 кг.