Задача Температура повітря увечері була 16°С, а відносна вологість 60%. Вночі температура знизилася

до 2 °С. Чи випала вночі роса? Якщо так, то скільки водяної пари сконденсувалося в 1 м³ повітря?​

Ответы на вопрос

Отвечает Night Good.

Ответ:

Для відповіді на це питання нам потрібно знайти точку роси, тобто температуру, при якій вологість повітря становитиме 100% при даній кількості водяної пари.

Користуючись формулою для визначення точки роси:

Td = (a * T) / (a - b + ln(RH/100))

де Td - точка роси, T - температура повітря, RH - відносна вологість, a = 17.27 і b = 237.7 - це константи для водяної пари.

Підставляємо відповідні значення і отримуємо:

Td = (17.27 * 16) / (17.27 - 237.7 + ln(60/100)) = 8.8 °C

Оскільки вночі температура була 2 °C, що менше за точку роси 8.8 °C, то роса випала.

Щоб визначити кількість водяної пари, яка сконденсувалася в 1 м³ повітря, скористаємося формулою:

W = (m / M) * (RT / V)

де W - кількість водяної пари, яка сконденсувалася в 1 м³ повітря, m - маса водяної пари, M - молярна маса водяної пари, R - універсальна газова стала, T - температура повітря, V - об'єм повітря.

Підставляємо відповідні значення:

W = (m / M) * (RT / V) = (0.022 / 0.018) * (8.31 * 275 / 1) = 63.2 г/м³

Отже, в 1 м³ повітря сконденсувалося близько 63.2 г водяної пари.

(⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠)