Який об'єм має кисень масою 16 г при температурі 50 під тиском 1МПа ПОМОГИТЕ СРОЧНО!


Ответы на вопрос

Отвечает Искендерова Амалия.

Для розрахунку об'єму газу можна використовувати закон Боуля-Мерсена:

V = nRT/p

де:

V - об'єм газу,

n - кількість газу,

R - газова постійна (8.31 Дж/(моль * К)),

T - температура в Кельвінах,

p - тиск в Паскалях.

Маса газу може бути обчислена як n = m/M, де m - маса газу, M - молекулярна маса газу.

Отже, кількість газу n = 16 г / (наприклад, 28 г/моль для вуглекислого газу),

температура T = 50 + 273 = 323 К,

тиск p = 1 МПа = 10^6 Па.

Вставляючи всі ці значення в формулу:

V = nRT/p = (16 / 28) * 8.31 * 323 / 10^6 = 0.129 м^3

Отже, об'єм кисню масою 16 г при температурі 50 під тиском 1 МПа становить 0.129 м^3.