1). Яка кількість теплоти потрібна для нагріва деталі зі сталі масою 400 г від 15 градусів до 1200?

2) Яка кількість теплоти потрібна для нагрівання води масою 10 кг у залізному котлі масою 2 кг від 10 градусів до 50? 3). У вану налили воду масою 120 кг при температурі 10 градусів та воду масою 160 кг при температурі 70 градусів. Знайти температуру суміші ДАЮ 100 БАЛІВ ОЧЕНЬ СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Харламова Вероника.

Ответ:

1) Для розрахунку теплоти, яку необхідно передати деталі зі сталі, можна скористатися формулою:

Q = m * c * ΔT,

де Q - теплота, m - маса, c - питома теплоємність речовини, ΔT - зміна температури.

Для сталі питома теплоємність приблизно дорівнює 0,45 Дж/г·°C.

Тому, підставляючи відомі значення, отримаємо:

Q = 400 г * (0,45 Дж/г·°C) * (1200 °C - 15 °C) = 252,000 Дж або 252 кДж.

2) Аналогічно, для розрахунку теплоти, яку необхідно передати воді, можна скористатися зазначеною формулою:

Q = m * c * ΔT.

Питома теплоємність води становить близько 4,18 Дж/г·°C.

Отже, підставляючи відомі значення, отримаємо:

Q = 10 кг * (4,18 Дж/г·°C) * (50 °C - 10 °C) = 1,670,000 Дж або 1,670 кДж.

3) Для знаходження кінцевої температури суміші води можна скористатися формулою:

m₁ * T₁ + m₂ * T₂ = m₃ * T₃,

де m₁ і T₁ - маса і температура першого компонента, m₂ і T₂ - маса і температура другого компонента, m₃ і T₃ - маса і температура суміші.

Отже, підставляючи відомі значення, отримаємо:

(120 кг * 10 °C) + (160 кг * 70 °C) = (120 кг + 160 кг) * T₃, або

1200 + 11200 = 280 * T₃.

13800 = 280 * T₃,

T₃ = 13800 / 280 = 49.3 °C (округлюючи до одного десятого).

Отвечает Борченко Милана.

Ответ:

Для розв'язання першої задачі використаємо формулу для розрахунку кількості теплоти:

Q = m * c * ΔT,

де:

Q - кількість теплоти (в джоулях),

m - маса об'єкта (в кілограмах),

c - специфічна теплоємність матеріалу (у цьому випадку сталі, приблизно 450 Дж/кг·°C),

ΔT - зміна температури (в градусах Цельсія).

Підставимо значення:

m = 400 г = 0.4 кг,

c = 450 Дж/кг·°C,

ΔT = 1200 °C - 15 °C = 1185 °C.

Q = 0.4 кг * 450 Дж/кг·°C * 1185 °C = 213750 Дж.

Аналогічно до першої задачі, використаємо ту ж формулу:

Q = m * c * ΔT.

m = 10 кг,

c води = 4186 Дж/кг·°C (специфічна теплоємність води),

ΔT = 50 °C - 10 °C = 40 °C.

Q = 10 кг * 4186 Дж/кг·°C * 40 °C = 1,674,400 Дж.

Для знаходження температури суміші використаємо закон збереження енергії:

маса1 * специфічна теплоємність1 * (Температура кінцева - Температура початкова) + маса2 * специфічна теплоємність2 * (Температура кінцева - Температура початкова) = 0.

Підставимо значення:

маса1 = 120 кг,

специфічна теплоємність1 води = 4186 Дж/кг·°C,

Температура початкова1 = 10 °C,

маса2 = 160 кг,

специфічна теплоємність2 води = 4186 Дж/кг·°C,

Температура початкова2 = 70 °C,

Температура кінцева - це та, що ми шукаємо.

Підставляючи значення і розв'язуючи рівняння, отримаємо:

(120 кг * 4186 Дж/кг·°C * (Температура кінцева - 10 °C)) + (160 кг * 4186 Дж/кг·°C * (Температура кінцева - 70 °C)) = 0.

Знаходження Температури кінцевої дасть:

120 * 4186 * (Температура кінцева - 10) + 160 * 4186 * (Температура кінцева - 70) = 0.

Розв'яжемо рівняння для Температури кінцевої:

502320 * (Температура кінцева - 10) + 669760 * (Температура кінцева - 70) = 0.

Отримаємо:

502320 * Температура кінцева - 5023200 + 669760 * Температура кінцева - 46783200 = 0.

1174080 * Температура кінцева = 51806400.

Температура кінцева = 51806400 / 1174080 ≈ 44.09 °C.

Таким чином, температура суміші становить приблизно 44.09 градусів Цельсія.

Объяснение: