100 балів. Додатні заряди q1 = 3 мкКл і q2 = 20 нКл перебувають у вакуумі на відстані r1 = 1,5 м

один від одного. Визначити роботу, яку необхідно виконати, щоб наблизити заряди на відстань r2 = 1 м.

Ответы на вопрос

Отвечает Олихвер Никита.

Відповідь:

240 мкДж або 0,000240 Дж.

Пояснення:

Дано:

q1= 3 мкКл          /

q2=20 нКл           /

r1=1,5 м                 /  

r2=1 м                    /

k=9*10^{9} Н*м^{2}/Кл^{2}  /

----------------------------

A=F*r

де А-- робота, F--сила Кулона, r--переміщеня тіла на вітстань (r2).

спочатку знайдемо силу Кулона:

F=k\frac{/q1/*/q2/}{r^{2} }

де F--сила Кулона, k  коефіцієнт пропорційності= 9.10^{9}  (до речі таким знаком -- / / я позначив модулі зарядів)

Підставляємо наші дані:

F=k\frac{/q1/*/q2/}{r^{2} }=9*10^{9} \frac{3*10^{-6}*20*10^{-9}  }{2,25} =\frac{9*3*10^{-6}* 20}{2,25} =240мкН.

тепер знайдемо роботу:

A= 240 * 10^{-6} * 1= 240 мкДж.

(Сподіваюсь все правильно....якщо ні, повідомте про помилку)