Густина повітря в нормальних умовах дорівнює 1,29 кг/м 3 . Тиск =101325Па, температура t=0 0 C.

Знайти молярну масу повітря.​

Ответы на вопрос

Отвечает Джумоляк Анастасия.

Для знаходження молярної маси повітря в нормальних умовах, ми можемо використовувати ідеальне газове рівняння:

PV = nRT

де:

P - тиск (в Паскалях)

V - об'єм (в метрах кубічних)

n - кількість молей газу

R - універсальна газова стала (приблизно 8.314 Дж/(моль·К))

T - температура в абсолютних Кельвінах

Ми знаємо тиск (P = 101325 Па), температуру (T = 0°C + 273.15 = 273.15 K), і густину повітря (ρ = 1.29 кг/м³). Ми можемо використовувати густину для знаходження кількості маси в одному молі повітря:

Маса одного молю = густина * об'єм одного молю

Маса одного молю = 1.29 кг/м³ * (1/ρ) = 1.29 кг/м³ * (1/1.29 кг/m³) = 1 кг

Тепер, ми можемо використовувати ідеальне газове рівняння для знаходження кількості молей (n):

PV = nRT

n = PV / RT

n = 101325 Па * 1 м³ / (8.314 Дж/(моль·К) * 273.15 K)

n ≈ 44.63 моль

Тепер, ми можемо знайти молярну масу (M) повітря:

Молярна маса (M) = Маса / Кількість молей

M = 1 кг / 44.63 моль ≈ 0.0224 кг/моль

Отже, молярна маса повітря при нормальних умовах дорівнює приблизно 0.0224 кг/моль.