На нитці, перекинутій через нерухомий блок, підвісили ліворуч гирю масою 1 кг, праворуч -

дерев'яний кубик масою 600 г. 3 яким прискоренням почне рухатися кубик?

Ответы на вопрос

Отвечает Баламут Аня.

Ответ:Для розв'язання цієї задачі важливо врахувати другий закон Ньютона: сума сил, діючих на об'єкт, дорівнює масі цього об'єкта, помноженій на прискорення.

1. Сила ваги, яка діє на гирю масою 1 кг, дорівнює масі гирі, помноженій на прискорення вільного падіння (g). Тут g приблизно дорівнює 9,81 м/с².

Сила ваги на гиру: F1 = 1 кг * 9,81 м/с² = 9,81 Н.

2. Сила ваги, що діє на дерев'яний кубик масою 600 г (або 0,6 кг):

Сила ваги на кубик: F2 = 0,6 кг * 9,81 м/с² = 5,886 Н.

3. З огляду на те, що нитка нерозтяжима і маси гирі і кубика розташовані на ній, сила натяжіння нитки буде діяти на обидві маси. Оскільки обидві маси рухаються разом, сума сил на них дорівнює нулю.

Отже, сума сил, яка діє на кубик: F1 - F2 = 9,81 Н - 5,886 Н = 3,924 Н.

Тепер можна знайти прискорення кубика, використовуючи другий закон Ньютона:

F = m * a,

де F - сила, m - маса, a - прискорення.

Отже, 3,924 Н = 0,6 кг * a.

a = 3,924 Н / 0,6 кг ≈ 6,54 м/с².

Таким чином, кубик почне рухатися з прискоренням приблизно 6,54 м/с².

Объяснение: