На нитці , перекинутій через блок, підвішено два вантажі масами по 500 г. Який додатковий вантаж

треба покласти на один із них , щоб система почала рухатися з прискоренням 50 см / с2

Ответы на вопрос

Отвечает Рудик Саша.

m=0.5 кг a=0.5 м/с² Δm=?

===

T - m*g=m*a (Т - натяжение нити, движется вверх)

(m+Δm)*g - T=(m+Δm)*a (сложим левые и правые части уравнений)

m*g+Δm*g - m*g=m*a+Δm*a + m*a

Δm=2*m*a/(g-a)=2*0.5*0.5/(10-0.5)≈0.0526 кг (52,6 г)

==============================================