. Малюк катається на каруселі, яка робить 6 обертів за 1 хв. Обчисліть період обертання та лінійну

швидкість хлопчика, якщо він сидить на відстані 3 м від осі каруселі. а) T = 15 с; v = 1,9 м/с б) T = 10 с; v = 1,9 м/с в) T = 20 с; v = 1,7 м/с г) T = 30 с; v = 2,9 м/с

Ответы на вопрос

Отвечает Антонова Елена.

Відповідь:

1.Період обертання (T):

Період обертання - це час, який потрібен каруселі для здійснення одного повного оберту.

Ви маєте інформацію, що карусель робить 6 обертів за 1 хвилину (60 секунд). Тобто, період обертання можна обчислити так:

T = (60 с) / (6 обертів) = 10 с.

2.Лінійна швидкість (v):

Лінійна швидкість - це відстань, яку подолає об'єкт (у цьому випадку, хлопчик) за одиницю часу.

Відстань хлопчика від осі каруселі дорівнює 3 метрам. Щоб знайти лінійну швидкість, використовуємо формулу:

v = (2 * π * r) / T,

де r - радіус каруселі, а T - період обертання.

В даному випадку, r = 3 м і T = 10 с. Підставимо ці значення у формулу:

v = (2 * π * 3 м) / 10 с = (6π м) / 10 с ≈ 1,9 м/с.

Таким чином, правильна відповідь - б) T = 10 с; v = 1,9 м/с.

Пояснення: