СРОЧНО!!!! ДАЮ 100 БАЛЛОВ Прямий провідник із струмом 8 А поміщений в однорідне магнітне поле 40

мТл. Сила, що діє на провідник завдовжки 60 см, дорівнює 96 мН. Визначте кут між провідником та лініями магнітного поля.

Ответы на вопрос

Отвечает Мясникова Дарья.

Ответ:

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі використовуємо формулу сили Лоренца:

\[F = BIL\sin(\theta)\]

де:

- \(F\) - сила, що діє на провідник (96 мН).

- \(B\) - індукція магнітного поля (40 мТл = \(40 \times 10^{-3}\) Тл).

- \(I\) - сила струму (8 А).

- \(L\) - довжина провідника (60 см = \(0.6\) м).

- \(\theta\) - кут між провідником та лініями магнітного поля.

Ми хочемо визначити \(\theta\), тож виразимо його з цієї формули:

\[\theta = \arcsin\left(\frac{F}{{BIL}}\right)\]

Підставимо відомі значення:

\[\theta = \arcsin\left(\frac{96 \times 10^{-3}}{{(40 \times 10^{-3})(8)(0.6)}}\right)\]

\[\theta \approx \arcsin(0.4)\]

\[\theta \approx 23.6^\circ\]

Отже, кут між провідником та лініями магнітного поля дорівнює приблизно 23.6 градусів.