автомобіль рухаючись рівноприскореним, долає суміжні ділянки шляху довжиною 100м кожна за 5 і 3,5с.

визначте прискорення й середню швидкість руху автомобіля на кожній з них і на обох ділянках разом

Ответы на вопрос

Отвечает Юркевич Влад.
Для рівноприскореного руху використовують формулу:

s = ut + 1/2 at^2

де:
s - шлях, який проходить автомобіль;
u - початкова швидкість (при старті вважаємо = 0);
t - час, за який проходиться шлях s;
a - прискорення.

Для першої ділянки:

s1 = 100 м
t1 = 5 с

s1 = 0*t1 + 1/2 * a * t1^2

100 = 1/2 * a * 5^2

a = 8 м/с^2

Для другої ділянки:

s2 = 100 м
t2 = 3,5 с

s2 = 0*t2 + 1/2 * a * t2^2

100 = 1/2 * a * 3,5^2

a = 16 м/с^2

Тоді середня швидкість на кожній ділянці визначається за формулою:

v = s/t

Для першої ділянки:

v1 = s1/t1 = 100/5 = 20 м/с

Для другої ділянки:

v2 = s2/t2 = 100/3,5 = 28,6 м/с

І середня швидкість на обох ділянках разом визначається за формулою:

v = (s1 + s2) / (t1 + t2)

v = (100 + 100) / (5 + 3,5) = 200 / 8,5

v ≈ 23,53 м/с