5.(а)Рівняння руху тіла має вигляд: x = 4+3t-0.7t².Написати рівняння швидкостідля цього руху та

охарактеризувати цей орух.Побудувати графі залежності проекції швидкості від часі.

Ответы на вопрос

Отвечает Свистунов Александр.

Ответ:

(a) Рівняння руху тіла має вигляд: x = 4 + 3t - 0.7t². Щоб знайти рівняння швидкості для цього руху, потрібно взяти похідну від рівняння руху відносно часу "t". Рівняння швидкості (v) буде виглядати наступним чином:

v = dx/dt

Де dx/dt - похідна від x по відношенню до t.

Похідну від рівняння руху можна знайти наступним чином:

x = 4 + 3t - 0.7t²

v = dx/dt = d/dt(4 + 3t - 0.7t²)

v = 0 + 3 - 1.4t

v = 3 - 1.4t

Отже, рівняння швидкості для цього руху: v = 3 - 1.4t.

Цей рух має спадаючу швидкість з часом. Спочатку швидкість дорівнює 3 одиницям на одиницю часу, а потім зменшується на 1.4 одиниці на одиницю часу з кожною секундою.

Тепер побудуємо графік залежності швидкості від часу:

Графік має вигляд негативної лінії зі схилом, і швидкість зменшується з часом.