8. У воду масою 7 кг, взяту при температурі 14 °С, поклали шматок заліза, нагрітий до 624 °С.

Визначте масу заліза, якщо температура суміші стала дорівнювати 54 °С.

Ответы на вопрос

Отвечает Пятайкин Михаил.

Дано

m1=7kg

t1=14°c

t2=624°c

t3=54°c

c1=4200 Дж/кг*°с (питома теплоємність води)

с2= 460 Дж/кг*°с (питома теплоємність заліза)

m2-?

Q=cm(t2-t1)

Q1=Q2

c1m1(t3-t1)=c2m2(t2-t3)

m2=c1m1(t3-t1)/c2(t2-t3)= 4200*7*40/460*570=4.5 кг