ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО ОСТАЛОСЬ 35 минут до задачи пожалуйста срочно ответьте!!! Вид

теплопередачі, який зумовлюється хаотичним рухом частинок речовини й не супроводжується перенесенням цієї речовини. (1 бал) а) Теплопровідність б) Випромінювання в) Поглинання г) Конвекція 2. Питома теплоємність речовини вимірюється (1 бал) а) В Дж б) В в) В г) В 3. Зміну температури обчислюють за формулою(1 бал) а) б) в) г) 4. Як зміниться об'єм повітряної кульки, якщо її винести з теплої кімнати на мороз? Поясніть. (1 бал) 5. Яка кількість теплоти потрібна для нагрівання сталевої деталі масою 200 г від 35 до 1235 °С? (2 бали) 6. Чому шар снігу запобігає вимерзанню озимих посівів? (1 бал) 7. Для нагрівання 400 г металу від 25 до 45 °С потрібна кількість теплоти 1,12 кДж. Визначте, що це за метал. (2 бали) 8. У воду масою 5 кг, взяту при температурі 7 °С, поклали шматок заліза, нагрітий до 540 °С. Визначте масу заліза, якщо температура суміші стала дорівнювати 40 °С. (3 бали)

Ответы на вопрос

Отвечает Глухова Валерия.

Ответ:

1,а) Теплопровідність

2,б) В

3,в) Q = mcΔT (де Q - кількість теплоти, m - маса речовини, c - питома теплоємність, ΔT - зміна температури)

4,Об'єм повітряної кульки зменшиться, оскільки гази зазвичай розширюються при підвищенні температури і стискаються при зниженні температури. Таким чином, коли кульку винесуть на мороз, тиск внутрішнього повітря зменшиться, і це призведе до зменшення її об'єму.

5,Для розв'язання цієї задачі потрібно використовувати рівняння теплопередачі:

Q = mcΔT,

де:

Q - кількість теплоти,

m - маса речовини (200 г, тобто 0.2 кг),

c - питома теплоємність сталі (приблизно 0.45 Дж/(г·°C)),

ΔT - зміна температури (1235 °C - 35 °C = 1200 °C).

Підставимо значення в рівняння:

Q = 0.2 кг * 0.45 Дж/(г·°C) * 1200 °C = 108 кДж.

Отже, для нагрівання сталевої деталі з масою 200 г від 35 до 1235 °C потрібно 108 кДж теплоти.

6,Шар снігу діє як ізолятор і запобігає втраті тепла з грунту. Він зменшує тепловтрати і допомагає підтримувати стабільну температуру для рослин, що ростуть під ним, запобігаючи їх вимерзанню під впливом низьких температур.

7,Для визначення, який це метал, нам потрібно знати його питому теплоємність (c). Використовуючи дані, що надані в завданні (Q = 1.12 кДж, m = 400 г, ΔT = 45 °C - 25 °C = 20 °C), ми можемо використовувати рівняння теплопередачі:

Q = mcΔT.

Підставляючи відомі значення:

1.12 кДж = (0.4 кг) * c * 20 °C.

Звідси ми можемо знайти питому теплоємність металу:

c = (1.12 кДж) / (0.4 кг * 20 °C) = 14 Дж/(г·°C).

Тепер, знаючи питому теплоємність, ми можемо визначити, що це за метал. Наприклад, якщо це залізо, то питома теплоємність заліза приблизно дорівнює 0.45 Дж/(г·°C). Якщо значення не співпадає з питомою теплоємністю заліза, то це може бути інший метал.

8,Для розв'язання цієї задачі можемо використовувати рівняння теплопередачі:

m1c1ΔT1 + m2c2ΔT2 = 0,

де m1 і c1 - маса та питома теплоємність води, ΔT1 - зміна температури води, m2 і c2 - маса та питома теплоємність заліза, ΔT2 - зміна температури заліза.

Ми шукаємо масу заліза (m2), і відомо, що температура суміші після досягнення теплового рівноваги становитиме 40 °C. Отже, ΔT2 = 40 °C - 7 °C = 33 °C.

Теплообмін між водою та залізом має бути збереженим, тобто:

m1c1ΔT1 = -m2c2ΔT2.

Підставимо відомі значення:

(5 кг) * (4.18 Дж/(г·°C)) * (40 °C - 7 °C) = -m2 * (0.45 Дж/(г·°C)) * 33 °C.

Розв'яжемо для m2:

m2 = - (5 кг) * (4.18 Дж/(г·°C)) * (40 °C - 7 °C) / ((0.45 Дж/(г·°C)) * 33 °C).

Отримаємо масу заліза (m2) у грамах і переведемо її в кількість кілограмів:

m2 ≈ -2515.24 г ≈ -2.515 кг.

Маса заліза становить приблизно 2.515 кг.

Объяснение:

Отвечает Сорбало Анастасия.

Відповідь:

1.

а) Теплопровідність

2.

б) В Дж

3.

а) Q = mcΔT (де Q - кількість теплоти, m - маса речовини, c - питома теплоємність, ΔT - зміна температури)

4.

Об'єм повітряної кульки зменшиться, коли ви її винесете з теплої кімнати на мороз. Це станеться через звуження газу всередині кульки при низьких температурах. Молекули газу в кульці сповільнять свої рухи і поблизу - що призведе до зменшення об'єму газу в кульці.

5.

Для розрахунку кількості теплоти, потрібно використовувати формулу:

Q = m * C * ΔT

Де:

Q - кількість теплоти (у джоулях)

m - маса деталі (у кілограмах)

C - питома теплоємність матеріалу (у Дж/градус Цельсія)

ΔT - зміна температури (у градусах Цельсія)

Спершу переведемо масу деталі в кілограми: 200 г = 0.2 кг.

Далі, потрібно знайти питому теплоємність для сталі і зміну температури:

Для сталі C = 0.46 Дж/(г·°C) (питома теплоємність сталі)

ΔT = 1235 °C - 35 °C = 1200 °C

Тепер можемо обчислити кількість теплоти:

Q = 0.2 кг * 0.46 Дж/(г·°C) * 1200 °C = 110.4 кДж

Отже, для нагрівання сталевої деталі масою 200 г від 35 до 1235 °C потрібно 110.4 кілоджоулів теплоти.

6.

Сніг може допомогти запобігти вимерзанню озимих посівів через декілька механізмів:

1. Теплоізоляція: Сніг діє як природна ізоляція, яка утримує тепло ґрунту. Він допомагає зберегти тепло під собою і зменшує теплові втрати від ґрунту, що допомагає зберегти рослини від надмірного охолодження.

2. Захист від обмороження: Сніг може виступати як бар'єр, що запобігає прямому контакту рослин з низькими температурами повітря, що може призвести до обмороження тканин рослин.

3. Забезпечення вологи: Розтавший сніг надає рослинам додатковий зволожувальний ефект, що корисний для росту в зимовий період.

Звісно, сніг може мати і негативний вплив, особливо якщо надто велика кількість снігу затримує рослини або стає джерелом занурювання. Але загалом сніг може допомогти зберегти озимі посіви від впливу низьких температур взимку.

7.

Для визначення, який метал ви використовуєте, потрібно враховувати специфічну теплоємність металу. Специфічна теплоємність визначає, скільки теплоти потрібно для нагрівання одиниці маси даного матеріалу на один градус Цельсія. Таким чином, ви можете використовувати формулу:

Q = m * c * ΔT,

де:

Q - кількість теплоти (1,12 кДж),

m - маса металу (400 г),

c - специфічна теплоємність металу (в J/g°C),

ΔT - зміна температури (45°C - 25°C = 20°C).

Тепер ми можемо виразити специфічну теплоємність металу c:

c = Q / (m * ΔT).

Після підстановки відомих значень ми можемо визначити, який метал ви використовуєте.

8.

Дано:

Маса води (m1) = 5 кг

Початкова температура води (T1) = 7 °C

Температура заліза (T2) = 540 °C

емпература кінцевої суміші (T3) = 40 °C

Знайти:

Масу заліза (m2)

Розв'язання:

Для знаходження маси заліза можна використовувати принцип збереження енергії. Змінна енергія води (Q1) після підігрівання дорівнює змінній енергії заліза (Q2) після охолодження, оскільки енергія не втрачається або не створюється під час процесу.

Для води:

Q1 = m1 * c1 * ΔT1,

де

c1 - специфічна теплоємність води (приблизно 4 186 Дж/кг·°C),

ΔT1 - зміна температури води.

Для заліза:

Q2 = m2 * c2 * ΔT2,

де

c2 - специфічна теплоємність заліза (приблизно 450 Дж/кг·°C),

ΔT2 - зміна температури заліза.

Також енергія, яка вводиться в систему, дорівнює енергії, яка виходить з системи:

Q1 = Q2.

Тепер знаємо, що:

m1 * c1 * ΔT1 = m2 * c2 * ΔT2.

Знаючи всі значення, ми можемо знайти m2:

m2 = (m1 * c1 * ΔT1) / (c2 * ΔT2).

Підставимо відомі значення:

m2 = (5 кг * 4186 Дж/кг·°C * (40 °C - 7 °C)) / (450 Дж/кг·°C * (540 °C - 40 °C)).

Обчислімо m2:

m2 ≈ 1.088 кг.

Відповідь:

Маса заліза дорівнює приблизно 1.088 кг.