Обчисліть Q max крові, за якого течія крові у аорті залишиться ламінарною. D=2 аорти, в'язкість

крові ŋ=5мПа*с, p=1050кг/м³. Критичне значення Re=2000

Ответы на вопрос

Отвечает Бондар Лера.

Ответ:

Объяснение:

Для обчислення Q max (максимального розходу крові) за якого течія крові у аорті залишиться ламінарною, ми можемо використовувати рівняння Рейнольдса:

Re = (ρ * Q * D) / η

де:

Re - число Рейнольдса

ρ - щільність крові (1050 кг/м³)

Q - розхід крові

D - діаметр аорти (2 аорти)

η - в'язкість крові (5 мПа*с)

Ми знаємо, що при Re < 2000 течія крові є ламінарною. Тому, для знаходження Q max, ми можемо використовувати формулу для критичного значення числа Рейнольдса:

Re = (ρ * Q max * D) / η = 2000

З цього рівняння ми можемо вирішити для Q max:

Q max = (2000 * η) / (ρ * D)

Підставляючи відповідні значення, отримуємо:

Q max = (2000 * 5 * 10^(-3)) / (1050 * 2) = 0.476 м³/с

Отже, Q max крові, за якого течія крові у аорті залишиться ламінарною, становить 0.476 м³/с.