1)У рицинову олію занурили сталеву кульку діаметром d = 1мм і визначили, що відстань 5см вона

пройшла за 14,2с. Вважаючи рухкульки рівномірним, визначіть в'язкість рицинової олії. Густинаолії 960кг/м 3 , а густина сталі 7860кг/м 3 .(1,07 10 -4 Пуаз).2)Визначіть об’ємну та лінійну швидкості плину рідини, якщодіаметр судини 3 см, відносна в'язкість дорівнює 2, густина1000кг/м 3 , число Рейнольдса дорівнює 3000.

Ответы на вопрос

Отвечает Андрієшин Олег.

1. Використовуючи формулу Стокса для руху кулки в родине, органически определяющую в'язькість рициновых олії:

v = (2/9) * (d/2) ^ 2 * g * (ρ1 - ρ2) / η

де v - скорость культи, d - диаметр кулисы, g - происхождение вільного падіння, ρ1 и ρ2 - густота граней и кульки відповідно, η - вязкость граней.

Ведущие данные, отримуємо:

14,2 см/5 см = 2,84 см/с

v = 2,84 см/с = 0,0284 м/с

d = 1 мм = 0,001 м g = 9,81 м/с² ρ1 = 960 кг/м³ ρ2 = 7860 кг/м³

η = (2/9) * (0,001/2) ^ 2 * 9,81 * (960 - 7860) / 0,0284 = 0,00107 Па * с (вязкость рицинової олії).

Отже, вязкость рицинової олії дорівнює 0,00107 Па * с.

2. Выделяют формулу для числа Рейнольдса и длинную скорость, которая может быть определена как общая и длинная скорость:

Re = (ρ * v * d) / η

де Re - число Рейнольдса, v - длинная скорость линии, d - диаметр суда, ρ - толщина линии, η - вязкость линии.

Ведущие данные, отримуємо:

3000 = (1000 кг/м³ * v * 0,03 м) / (2 * η)

η = (1000 кг/м³ * v * 0,03 м) / (2 * 3000) = 0,00005 Па * с

Тепер может быть указана скорость:

v = (Re * η) / (ρ * d) = (3000 * 0,00005 Па * с) / (1000 кг/м³ * 0,03 м) = 0,05 м/с

Об'ємна скорость обозначается по формуле:

Q = А * v

де Q - об'ємний потік родини