У воду масою 200 г, узяту за температури 20 ^ * C додали 50 г гарячої води, що має температуру 70 ^

* C. буде температура води? Вважайте що теплообмін із довкіллям не відбувається.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шашкова Анна.

Для вирішення даної задачі використовується закон збереження енергії.

Запишемо формулу для закону збереження енергії:

м1 * с1 * (t1 - t) + м2 * с2 * (t2 - t) = 0,

де м1 та м2 - маси речовин, с1 та с2 - їхні теплоємності, t1 та t2 - початкові температури речовин, t - шукана температура.

У нашому випадку:

м1 = 200 г, t1 = 20 °C, с1 - теплоємність води,

м2 = 50 г, t2 = 70 °C, с2 - теплоємність гарячої води.

Теплоємність води становить 4,186 Дж/(г*°C), а гарячої води - 4,186 Дж/(г*°C).

Підставляємо відповідні значення до формули:

200 г * 4,186 Дж/(г*°C) * (20 °C - t) + 50 г * 4,186 Дж/(г*°C) * (70 °C - t) = 0.

Розв'язуючи це рівняння, отримуємо:

200 г * 4,186 Дж/(г*°C) * 20 °C - 200 г * 4,186 Дж/(г*°C) * t + 50 г * 4,186 Дж/(г*°C) * 70 °C - 50 г * 4,186 Дж/(г*°C) * t = 0,

8372 - 83,72t + 14602 - 2093t = 0,

22974 - 2922,72t = 0,

2922,72t = 22974,

t ≈ 7,87 °C.

Отже, температура води становитиме близько 7,87 °C після змішування.