Результат вимірювання записано у вигляді L=(20±1)см. знайдіть абсолютну та відносну похибки


Ответы на вопрос

Отвечает Бегоян Рипсимэ.

Абсолютна похибка: 1см
Відносна похибка: 5%


Абсолютна похибка вимірювання можна обчислити як половину різниці верхньої та нижньої меж похибки. В даному випадку верхня межа похибки дорівнює 21 см, а нижня межа похибки дорівнює 19 см.

Таким чином, абсолютна похибка виміру становить:

Абсолютна похибка = (верхня межа похибки - нижня межа похибки) / 2 = (21 см - 19 см) / 2 = 1 см

Відносна похибка знаходиться шляхом поділу абсолютної похибки на сам вимір та множення на 100%:

Відносна похибка = (Абсолютна похибка / Вимірювання) * 100% = (1 см / 20 см) * 100% = 5%

Отже, абсолютна похибка становить 1 см, а відносна похибка становить 5%.