Ліхтар масою 20 кг підвішений на двох однакових тросах, які утворюють кут 120°. Знайдіть силу

натягу тросів.​

Ответы на вопрос

Отвечает Абдуллин Артём.

Ответ:

Якби був один вертикальний трос, то він натягнувся б з силою Ф = 20 кг * 9,8 м / с ^ 2 = 196 Н.

Але цю силу при двох тросах, натягнутих під кутом 60 град до вертикалі кожен, потрібно розкласти на рівні складові :

Ф1 = Ф2 = Ф * косинус (60 град) = 20* 9,8 * 0,5 = 98 н = 10 кг