По горизонтальній поверхні тягнуть за допомогою динанометра вантаж масою 4 кг. Чому дорівнює

видовження пружини динанометра, якщо коефіцієнт тертя між поверхнею і вантажем 0,35, а жорсткість пружини 70 н/м ?

Ответы на вопрос

Отвечает Кусмина Артур.

Ответ: 0,2м

Объяснение:

Дано:

k=70Н/м

m=4кг

μ=0,35

g=10Н/кг

-----------------

х-?

Сила трения равна:

Fтр=mgμ=4*10*0,35=14Н

При равномерном движении сила трения равна силе тяги:

F=Fтр

Согласно закона Гука:

F=kx, где:

k-жесткость пружины;

x-удлинение пружины.

Отсюда:

х=F/к=14/70=0,2м