В одновременном магнитном поле с индукцией 0,89 Тл перпендикулярно линиям магнитной индукции

расположен проводник из меди длиной 0,2 м. Определите напряжение, приложеное к проводнику, если его сила тяжести уровновешивается силой Ампера. Плотность меди 8900кг/м^2, удельное сопротивление 1,7*10^-8 Ом*м.​

Ответы на вопрос

Отвечает Меринов Егор.

Для розв'язання цієї задачі, ми можемо використовувати закон Ампера для обчислення сили магнітного поля, що діє на провідник, а потім використовувати другий закон Ньютона для обчислення напруги, прикладеної до провідника.

Закон Ампера:

Сила Ампера (F_A) визначається за формулою:

F_A = B * I * L,

де

F_A - сила Ампера (вектор),

B - індукція магнітного поля (0,89 Тл),

I - сила струму, що протікає через провідник (яку ми хочемо знайти),

L - довжина провідника (0,2 м).

Другий закон Ньютона:

Сила тяжіння (F_T) дорівнює силі Ампера (F_A), оскільки об'єкт врівноважується. Сила тяжіння обчислюється як маса (m) помножена на прискорення вільного падіння (g):

F_T = m * g,

де

F_T - сила тяжіння (вектор),

m - маса провідника,

g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,81 м/с²).

Маса (m) провідника може бути обчислена як продукт об'єму (V) і щільності (ρ):

m = V * ρ,

де

V - об'єм провідника (об'єм циліндра),

ρ - щільність міді (8900 кг/м³).

Об'єм провідника (V) це об'єм циліндра, і може бути обчислений як:

V = π * r² * L,

де

π (пі) - число Пі,

r - радіус провідника.

Потім можна використовувати другий закон Ньютона для обчислення сили тяжіння (F_T) і встановити її рівність силі Ампера (F_A):

F_T = F_A.

Отже, використовуючи ці рівняння, ми можемо визначити силу струму (I), яку треба прикласти до провідника:

F_A = B * I * L,

F_T = m * g,

m = V * ρ,

V = π * r² * L,

F_T = F_A.

Після підстановки і вирішення рівнянь отримаємо значення сили струму (I).