Автомобіль, що рухався прямолінійно протягом 20 с збільшив швидкість руху від 27 до 45 км/год. З

яким прискоренням рухався автомобіль?

Ответы на вопрос

Отвечает Астафьева Ксюша.

Ответ: Автомобіль рухався з прискоренням 0,25 м/с².

Объяснение:

Прискорення — це векторна фізична величина, яка характеризує швидкість зміни швидкості руху тіла й дорівнює відношенню зміни швидкості руху тіла до інтервалу часу, за який ця зміна відбулася.

ДАНО:

v₀ = 27 км/год

v = 45 км/год

t = 20 с

a - ?

РОЗВ'ЯЗАННЯ:

Прискорення визначається за формулою:

\displaystyle a=\frac{v-v_0}{t}, де

а - прискорення руху тіла;

v₀ - початкова швидкість тіла;

v - швидкість руху тіла через інтервал часу t.

Переведем швидкість из км/год в м/с:

\displaystyle v_0=27*\frac{1000}{3600} =7,5 (м/с)

\displaystyle v_0=45*\frac{1000}{3600} =12,5 (м/с)

Обчислимо прискорення:

\displaystyle a=\frac{12,5-7,5}{20}=\frac{5}{20} =0,25 (м/с²)