На якій відстані від радіолокатора перебуває обʹект, якщо відбитий від нього сигнал повернувся

назад через 0,2 с ? з умовою і розв‘язанням

Ответы на вопрос

Отвечает Кубик Дима.

Ответ:

Для визначення відстані до об'єкта від радіолокатора можна використовувати формулу:

\[d = \frac{t \cdot v}{2},\]

де:

- \(d\) - відстань до об'єкта (що потрібно знайти),

- \(t\) - час, який потрібен сигналу, щоб пройти до об'єкта та повернутися назад (у даному випадку, 0,2 с),

- \(v\) - швидкість поширення сигналу (зазвичай, швидкість світла у вакуумі, приблизно \(3 \cdot 10^8\) м/с).

Підставимо відомі значення у формулу та обчислимо відстань \(d\):

\[d = \frac{0.2 \, с \cdot 3 \cdot 10^8 \, м/с}{2} = 30 \cdot 10^6 \, м = 30 \, км.\]

Отже, об'єкт перебуває на відстані приблизно 30 кілометрів від радіолокатора.