Дві кульки, що мають маси відповідно m1=100 г і m2=300 г підвішені на однакових нитках довжиною

l=50 см кожна. Першу кульку відхиляють від положення рівноваги на кут α=90° і відпускають. На яку висоту підніметься друга кулька після абсолютно пружного удару?

Ответы на вопрос

Отвечает Чуркина Полина.

Відповідь:

16.7 см

Аналіз завдання: (для себе)

Якщо кульки однакової маси то друга відхилиться на таку саму відстань на яку була піднята перша.

Якщо друга кулька важча за першу у три рази, то вона має піднятися на висоту що в 3 рази менша за ту з якої відпускають першу.

Дано:

h_{2} - ?

m1=0.1 кг

m2=0.3 кг

l=0.5 м

g = 10 \frac{m}{c^{2} }

Розв'язання:

E_{p1} = m*g*l(1-cos \alpha ) = m*g*l(1-0) = mgl, дійсно висота від положення рівноваги дорівнює довжині нитки.

Отже, E_{p1} =0.1 кг * 10 \frac{m}{c^{2} } * 0.5 м = 0.5 Дж - максимальна потенціальна енергія коли кульку тільки відпускають.

= E_{k2} = E_{p2}

За законом збереження енергії вся потенціальна енергія перетворюється на кінетичну. Отже, перед коли кульки мають зіткнутися потенціальна енергія дорівнює нулю, а кінетична дорівнює 0.5 Дж.

E_{p1} = E_{k1}

Оскільки перша кулька після зіткнення не буде рухатися, то це означає що вона передала всю енергію для другої кульки .

E_{k1} = E_{k2}

E_{p2} =  0.5 Дж, коли друга кулька піднялася на найвищу висоту, вся E_{k2}  перейшла в потенціальну.

E_{p2}=m_{2} *g*h_{2}

h_{2} = \frac{E_{p2} }{m_{2} *g} = \frac{0.5}{0.3*10} = 1/6 m ≈ 16.7 cm

Бачимо що кулька відхилилася на 17 см, і це дійсно менше 50 см тому що m2 > m1