З яким прискоренням рухалось тіло рівномірно по колу радіусом 10 см, якщо за 2хв воно здійснювало

240 обертів?

Ответы на вопрос

Отвечает Маркевич Виктория.

Ответ:

Для обчислення прискорення тіла, яке рухається рівномірно по колу, можна скористатися наступною формулою:

\[a = \frac{{2 \cdot \pi \cdot n}}{{t^2}}\]

Де:

- \(a\) - прискорення (в метрах на секунду квадратний).

- \(\pi\) - число пі (приблизно 3.14159).

- \(n\) - кількість обертів.

- \(t\) - час руху (в секундах).

У вашому випадку:

- \(n = 240\) обертів.

- \(t = 2\) хвилини = 120 секунд.

Підставимо ці значення в формулу:

\[a = \frac{{2 \cdot 3.14159 \cdot 240}}{{120^2}}\]

\[a \approx 0.523 \, \text{м/с}^2\]

Отже, тіло рухалось із прискоренням приблизно 0.523 метра на секунду квадратний.