На спиртівці нагріли 200г води від 15С до 75С при цьому згоріло 6г спирту Визначте ККД нагрувальної

установки Питома теплота згоряння спирту-29МДж/кг митома теплоємність води 4200Дж/кгС

Ответы на вопрос

Отвечает Зуев Саша.

Ответ:

ККД нагрівальної установки 28.99%.

Объяснение:

Маса води (m) = 200 г = 0.2 кг

Початкова температура води (T1) = 15°C = 15°C

Кінцева температура води (T2) = 75°C = 75°C

Питома теплоємність води (c) = 4200 Дж/кг°C

Q = m * c * ΔT

де ΔT = T2 - T1.

ΔT = 75°C - 15°C = 60°C

Q = 0.2 кг * 4200 Дж/кг°C * 60°C = 50400 Дж

Яка вивільнилася при згорянні 6 г спирту (mспирту = 6 г = 0.006 кг) з відомою питомою теплотою згоряння спирту (Qспирту = 29 МДж/кг = 29,000,000 Дж/кг).

Qспирту = mспирту * Qспирту = 0.006 кг * 29,000,000 Дж/кг = 174,000 Дж

ККД (Коефіцієнт Корисної Дії) нагрівальної установки:

ККД = (Корисна робота) / (Витрачена енергія)

Корисна робота - це кількість тепла, яка надходить до води (Q).

Витрачена енергія - це кількість тепла, яка виділилася при згорянні спирту (Qспирту).

ККД = Q / Qспирту = 50400 Дж / 174,000 Дж ≈ 0.2899

ККД нагрівальної установки приблизно 0.2899, або 28.99%.