ТЕРМІНОВО!!!!!! Чи можна до мідного дроту з площею поперечного перерізу 4 мм2 підвісити вантаж

масою 40 кг? Модуль пружності для міді 120·109 Па, межа міцності 500 МПа.

Ответы на вопрос

Отвечает Кочнева Оксана.
Для вирішення цього завдання потрібно враховувати, що підвішений вантаж діє на мідний дріт силою внизу, яка створює напруження в дроті. Нам потрібно переконатися, що напруження в мідному дроті не перевищує межу міцності матеріалу.

Напруження (σ) в мідному дроті можна обчислити за формулою:

σ = F/A,

де F - сила, якою діє вантаж на дріт, A - площа поперечного перерізу дроту.

Сила, яка діє на дріт, визначається масою вантажу (m) і прискоренням вільного падіння (g):

F = m * g.

У нашому випадку, m = 40 кг і g = 9,8 м/с².

Підставляючи значення в формулу для сили, отримуємо:

F = 40 кг * 9,8 м/с² = 392 Н.

Тепер можемо обчислити напруження:

σ = F/A.

Площа поперечного перерізу дроту (A) дорівнює 4 мм² = 4 * 10⁻⁶ м².

Підставляючи значення, отримуємо:

σ = 392 Н / (4 * 10⁻⁶ м²) = 98 * 10⁶ Па.

Отримане значення напруження (98 * 10⁶ Па) менше межі міцності міді (500 МПа = 500 * 10⁶ Па).

Отже, з погляду міцності, мідний дріт з площею поперечного перерізу 4 мм² можна використовувати для підвішування вантажу масою 40 кг.