СРОЧНО ЧАС ДО СРОКА СДАЧИ!!! 1. Визначте опір нiхромового дроту, натягнутого між двома стовпами,

якщо площа його поперечного перерізу 2 мм², а відстань між стовпами 40 м. 2. Визначте довжину алюмінієвого дроту площею поперечного перерізу 0,28 мм². якщо його опір становить 2,2 Ом. 3. Мідного дріт завдовжки 2 м і площею поперечного перерізу 0,1 мм² підключили до джерела струму, що дає напругу 3,4 В. Чому дорівнює сила струму в дроті?​

Ответы на вопрос

Отвечает Селезнёва Юлия.

1.Для визначення опору ніхромового дроту скористаємось законом Ома: R = V/I, де V - напруга на дроті, I - сила струму, що протікає через дріт.

Спочатку потрібно визначити силу струму. Закон Ома для цього має вигляд I = V/R. За умовою напруга дорівнює 1 В, а відповідно до таблиць опір ніхрому при температурі 20 °C становить 1,12 Ом/м. Тоді довжина дроту, що розтягнутий між стовпами, дорівнює 40 м. Отже, опір дорівнює R = ρL/S = (1.12 Ом/м) * (40 м) / (2 мм²) = 22.4 Ом.

2.Для визначення довжини алюмінієвого дроту скористаємось формулою для опору дроту, яка має вигляд R = ρL/S, де R - опір дроту, ρ - опірність матеріалу дроту, L - довжина дроту, S - площа поперечного перерізу дроту.

Замінимо в формулі дані з умови: 2.2 Ом = (0.028 мΩ * м / м) * L / (0.28 мм²) => L = 2.2 Ом * 0.28 мм² / (0.028 мΩ * м) = 22 м.

3.Сила струму в мідному дроті визначається за формулою I = V/R, де V - напруга, R - опір дроту. Замінимо в формулі значення з умови: I = 3.4 В / (ρL/S), де ρ - опірність міді, яка за умовою становить 1.7210^-8 Омм, L - довжина дроту, S - площа поперечного перерізу. Отже, I = 3.4 В / [(1.7210^-8 Омм) * (2 м) / (0.1 мм²)] = 9.88 А.

Отвечает Киселёв Даниил.

Відповідь:

R=po*L/S=0,028*50/10=0,14 Ом(ро=0,028 Ом мм2/м)