Тиск на кінчику жала бджоли в момент укусу дорівнює приблизно 3 200 000 000 Па. У скільки разів цей

тиск більший за тиск людини масою 70 кг на підлогу, якщо площа її опори 350 см2

Ответы на вопрос

Отвечает Тагирова Расиля.

Знайдемо тиск, з яким людина діє на підлогу, за формулою тиску: p = F / S, де F - сила, якою людина діє на підлогу, а S - площа опори, яку вона займає. 

Сила F дорівнює масі тіла, помноженій на прискорення вільного падіння, тобто:

F = m * g, 

де m - маса тіла, а g - прискорення вільного падіння. Підставляючи дані, отримаємо:

F = 70 кг * 9,81 м/c² = 686,7 Н (ньютон)

Тепер можемо обчислити тиск, з яким людина діє на підлогу:

p = F/S = 686,7 Н / 0,035 м² = 19 620 Па

Тепер обчислимо, у скільки разів тиск на кінчику жала бджоли більший за тиск людини на підлогу:

p(бджола) / p(людина) = 3 200 000 000 Па / 19 620 Па ≈ 162 893 рази

Отже, тиск на кінчику жала бджоли більший за тиск людини на підлогу майже в 163 тисячі разів.