Знайдіть восьмий член та суму п'яти перших членів геометричної прогресії (bn), якщо b3=-9, q=3


Ответы на вопрос

Отвечает Нечаев Дима.

Відповідь:

b_8=-2187

S_5=-121

Пояснення:

b_8=b_1q^7, b_3=b_1q^2=-9. Тому виконаємо перетворення

b_8=b_1q^7=b_1q^2*q^5=-9*3^5=-9*243=-2187

S_n=\frac{b_1(q^n-1)}{q-1}. Тому спочатку знайдемо b_1.

b_3=b_1q^2  -- > b_1=\frac{b_3}{q^2}=\frac{-9}{3^2} =-1

S_5=\frac{-1(3^5-1)}{3-1}=\frac{-242}{2}=-121