за 5 хв електричний паяльник виділив 1.5 кДж теплоти.Який електричний опір паяльника , якщо сила

струму в ньому дорівнє 0.5 А​

Ответы на вопрос

Отвечает Жбанкова Алёна.

Відповідь: 20 Ом

Пояснення:

Дано:

t= 5 хв= 60×5 с= 300 с

Q= 1,5 кДж= 1,5×10³ Дж

I= 0,5 А

R - ?

За законом Джоуля-Ленца Q=I²Rt => R=Q/I²t

r =  \frac{1.5 \times  {10}^{3} }{ {0.5}^{2}  \times 300}  =  \frac{1.5 \times  {10}^{3} }{0.25 \times 300}  =  \frac{1.5 \times  {10}^{3} }{0.75 \times  {10}^{2} }  = 2 \times 10 = 20