В однорiдному магнiтному полi мiститься довгий прямий провiдник, до кiнцiв якого прикладено сталу

напругу. Як змiниться сила Ампера, якщо довжину провiдника зменшити удвiчi, а до кiнцiв прикласти ту саму напругу? А.Зменшиться до нуля; Б.Зменшиться удвiчi; В.Зросте удвiчi; Г.Не змiниться. Правильна вiдповiдь - г, але чому? Fa = BILSina; Fa' = BIL'Sina; L' = L/2 - > Fa' = BISina * L / 2; Отже, Fa має зменшиться вдвiчi, чому це не так?

Ответы на вопрос

Отвечает Сериков Оралхан.

F1=I1BL1sinα

При постоянном напряжении, сила тока зависит от сопротивления проводника.

R=ρL/S

При уменьшении длины в 2 раза, сопротивление уменьшится в 2 раза. Сила тока I=U/R увеличится в 2 раза.

F2=I2BL2sinα

F2=(2I1) * B * (L1/2) * sinα=I1*B*L1*sinα=F1

Ответ: не изменится.