Визначте ККД атомної електростанції електричною потужністю 1400 МВт, якщо за 16 хв у її реакторі

спалюється 47 г Урану-235.

Ответы на вопрос

Отвечает Савватеева Даша.

Дано: P=1400 МВт; t=16 мин; m=47 г; КПД - ?

--------------------------------------------------------------------

КПД=P*t/(N*Eo)

N - число распавшихся атомов

N=m/μ * Na

Na=6*10²³

Eo - энергия от деления 1 ядра U-235=200 МэВ=

200*10⁶*1,6*10⁻¹⁹=3,2*10²⁺⁶⁻¹⁹=3,2*10⁻¹¹Дж

μ=235 г/моль

КПД=P*t*μ/(m*Na*Eo)=

(14*10²*10⁶)*(16*60)*235 / (47*6*10²³*3,2*10⁻¹¹)=

14*16*6*235/(47*6*3,2) * 10²⁺⁶⁺¹⁻²³⁺¹¹=

350*10⁻³=0,35=35%  -  это ответ.