У воду масою 600 г, температура якої 10°С, опустили металеву деталь масою 2 кг. Температура води

підвищилась до 31°С. З якого металу зроблена деталь, якщо її початкова температура 100°С?​

Ответы на вопрос

Отвечает Попович Маша.

Кінцева температура води 10 + 25,5 = 35,5°С

При зануренні деталі в воду їх температури вирівнялися, то кінцева температура деталі теж стала 35,5°с.

2) припустимо, що втрати тепла в навколишнє середовище відсутня, тоді кількість тепла, віддане деталлю, дорівнює кількості тепла, придбаного водою, тому можемо записати:

с (в) * m (в) * Δt(в) = c(д) * m (д) * Δ t (д)

де:

с (в) і с(д) - відповідно теплоємності води і матеріалу, з якого виготовлена деталь. с (в) = 4200 Дж / (кг*град)

m (в) і m(д) - відповідно маси води і деталі. m (в) = 0,6 кг,

m (l) = 2 кг

Знаходимо звідси теплоємність матеріалу деталі:

с (д) = С (в)*m (в) * Δ t(в) / m (д)*Δ t (д)= 0,6*4200*25,5/(2*64,5) = 498дж / (кг*град)

Швидше за все це сталь, за довідником теплоємність сталі дорівнює 500 Дж/(кг*град)