Предмет розташований на відстані 30 см від тонкої лінзи. Знайдіть, на якій відстані від лінзи

знаходиться зображення предмета, якщо оптична сила лінзи 1,5 дптр. (Відповідь округліть до сотих)

Ответы на вопрос

Отвечает Феєр Машка.

Ответ:

Объяснение:

Предмет расположен в 30 см от тонкой линзы. Найдите, на каком расстоянии от линзы находится изображение предмета, если оптическая сила линзы 1,5 дптр. (Ответ округлите до сотых)

Дано:

d = 30 см

D = 1,5 дптр

_____________

f - ?

1)

Найдем фокус линзы:

F = 1 / D = 1 / 1,5 ≈ 0,67 м      или   F = 67 см

2)

По формуле собирающей линзы:

1 / F = 1 / d + 1 / f

1 / f = 1 / F - 1 / d

f = d·F / (d + F)

f = 30·67 / (30 - 67) ≈  -54, 32 см    или  f = - 0,54 м

Изображение:

- Мнимое

- Прямое

- Увеличенное.

Прибор - лупа.