Два точкових заряди 40 і -20нКл знаходяться на відстані 6 см один від одного. З якою силою

взаємодіють заряди?

Ответы на вопрос

Отвечает Крюков Даниил.

Ответ:

Для визначення сили взаємодії між двома точковими зарядами використовують закон Кулона:

F = kq1q2/r^2

де F - сила взаємодії, k - електрична стала, q1 і q2 - заряди точкових зарядів, r - відстань між точковими зарядами.

У даному випадку, k = 910^9 Нм^2/Кл^2, q1 = 4010^-9 Кл, q2 = -2010^-9 Кл, r = 6 см = 0,06 м.

Підставляючи ці значення в формулу, отримаємо:

F = (910^9)(4010^-9)(-2010^-9)/(0.06)^2 ≈ -2.410^-2 Н

Отже, заряди взаємодіють з силою -2.4*10^-2 Н (напрямлена від заряду q1 до заряду q2). Це означає, що заряд q1 буде притягуватися до заряду q2 з цією силою, а заряд q2 буде притягуватися до заряду q1 з такою ж силою (за третім законом Ньютона).