Чому дорівнює опір мідного(ρ=0,017 Ом·мм²/м) брусу довжиною 2 м, якщо його переріз має розміри 20х5

мм? Срочно!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Джалиашвили Лиза.

Ответ:

Опір провідника можна обчислити за формулою:

R = ρ * L / A,

де R - опір провідника в омах, ρ - специфічний опір матеріалу провідника (в омах на метр), L - довжина провідника в метрах, A - переріз провідника в квадратних міліметрах.

У даному випадку ми маємо:

специфічний опір міді: ρ = 0,017 Ом·мм²/м;

довжина мідного брусу: L = 2 м;

розміри перерізу мідного брусу: ширина b = 20 мм, висота h = 5 мм.

Отже, площа перерізу мідного брусу дорівнює:

A = b * h = 20 мм * 5 мм = 100 мм² = 0,0001 м².

Опір мідного брусу обчислюється за формулою:

R = ρ * L / A = 0,017 Ом·мм²/м * 2 м / 0,0001 м² ≈ 340 Ом.

Тому опір мідного брусу довжиною 2 м із розмірами перерізу 20х5 мм дорівнює близько 340 Ом.