Допоможіть з завданням з фізики 1. Надмухану щільну повітряну кульку перенесли з теплого в

холодне приміщення. Як при цьому змінилися маса, об'єм та густина повітря? 2. В балоні об'ємом 6л міститься 11 кг вуглекислого газу при температурі 117С. Знайти тиск газу в балоні. 3. Внаслідок збільшення абсолютної температури газу в закритій посудині в 1.6 разів тиск газу зріс на 72 кПа. Знайти початковий тиск.

Ответы на вопрос

Отвечает Качан Діана.

Ответ:

1. При перенесенні надмуханої щільної повітряної кульки з теплого приміщення в холодне, зменшився її об'єм, маса і густина. При зниженні температури повітря зменшується об'єм кульки, оскільки гази зменшують свій рух і займають менше простору. Густина повітря також збільшується, оскільки маса газів залишається тією ж, а об'єм зменшується.

2. Для знаходження тиску газу в балоні необхідно скористатися ідеальним газовим законом: pV = nRT, де p - тиск газу, V - об'єм балона, n - кількість речовини газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу. Перетворюємо відомі дані в СІ: V = 0.006 м3, n = 11 кг / 0.044 кг / моль = 250 моль, R = 8.31 Дж / моль * К, T = 117 + 273 = 390 К. Підставляємо в формулу та отримуємо: p = nRT / V = 250 * 8.31 * 390 / 0.006 ≈ 4.08 * 10^7 Па.

3. За законом Гей-Люссака, при постійному об'ємі температура і тиск газу пропорційні один до одного. Таким чином, якщо температура зросла в 1.6 рази, то тиск теж збільшився в 1.6 рази.

Нехай початковий тиск газу був P. Тоді, згідно з умовою задачі, ми можемо записати наступне рівняння:

P * 1.6 = P + 72

де 1.6 - коефіцієнт збільшення тиску, а 72 кПа - збільшення тиску.

Розв'язавши це рівняння, отримаємо:

P = 180 кПа

Отже, початковий тиск газу був 180 кПа.

Объяснение: