4. Хлопчик прикладаючи силу 60 Н розтягує пружину на 12 см. Яку силу потрібно прикласти

хлопчикові, щоб розтягнути пружину ще на 5 см?

Ответы на вопрос

Отвечает Фролов Захар.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі нам потрібно використовувати закон Гука, який говорить, що сила, що діє на пружину, пропорційна її деформації:

F = kx

де F - сила, що діє на пружину, x - деформація пружини, тобто зміна її довжини, k - коефіцієнт пропорційності, який називається жорсткістю пружини.

Щоб знайти k, ми можемо скористатися формулою:

k = F / x

Для першого випадку, коли хлопчик прикладає силу 60 Н і розтягує пружину на 12 см:

k = 60 Н / 0.12 м = 500 Н/м

Тепер ми можемо використовувати цей коефіцієнт пропорційності, щоб знайти силу, яка потрібна, щоб розтягнути пружину ще на 5 см:

F = kx = (500 Н/м) × 0.05 м = 25 Н

Отже, щоб розтягнути пружину на 5 см, потрібно прикласти силу 25 Н.