До джерела живлення під'єднано три провідники однакової довжини і площі поперечного перерізу,

виготовлені з ніхрому, сталі та міді. Питомий опір ніхрому 1,1 Ом-мм²/м, сталі 0,14 Ом-мм²/м, міді 0,017 Ом-мм²/м. Який з них нагріється більше, якщо провідники з'єднані...​

Ответы на вопрос

Отвечает Андерсон Рома.

Відповідь:

Для визначення того, який провідник нагріється більше, необхідно порівняти значення опору кожного з провідників, оскільки чим більше опір провідника, тим більше тепла він виділяє.

Для розрахунку опору кожного з провідників скористаємось формулою:

R = ρ*l/S

де R - опір провідника, ρ - питомий опір, l - довжина провідника, S - площа поперечного перерізу.

Довжина провідників однакова, тому опір залежить тільки від питомого опору та площі поперечного перерізу.

Опір ніхрому:

R_ніхрому = ρ_ніхрому * l/S = 1.1 Ом-мм²/м * 1 м / (1 мм * 1 мм) = 1.1 Ом

Опір сталі:

R_сталі = ρ_сталі * l/S = 0.14 Ом-мм²/м * 1 м / (1 мм * 1 мм) = 0.14 Ом

Опір міді:

R_міді = ρ_міді * l/S = 0.017 Ом-мм²/м * 1 м / (1 мм * 1 мм) = 0.017 Ом

Отже, опір найбільший у ніхрому, тому він нагріється найбільше, якщо провідники з'єднані послідовно.