У коло послідовно підключені два резистори з опором 10 Ом і 40 Ом. Напруга на першому резисторі 3

В. Яка напруга на другому резисторі ?

Ответы на вопрос

Отвечает Ворош Ігор.

Відповідь:

Напруга на другому резисторі складає 12 В

Пояснення:

  • R = R₁ + R₂,де R₁ та R₂ - опори перший і другий резисторів відповідно.

  • Загальний опір кола складає:

R = 10 Ом + 40 Ом = 50 Ом.

  • Закон Ома говорить, що напруга U на резисторі пов'язана зі струмом I, який проходить через резистор, та опором R за формулою:

U = I * R.

  • Стикаючись з першим резистором, струм I становиться:

I = U₁ / R₁ = 3 В / 10 Ом = 0,3 А.

  • Тоді напруга на другому резисторі може бути обчислена за формулою:

U₂ = I * R₂ = 0,3 А * 40 Ом = 12 В.

  • Отже, напруга на другому резисторі складає 12 В.

Отвечает Иванов Даниил.

Ответ:

Коли резистори підключені послідовно, то сила струму в кожному з них однакова. Закон Ома говорить, що напруга дорівнює добутку сили струму та опору (U = IR). Оскільки сила струму в обох резисторах однакова, то напруга на другому резисторі буде у 4 рази більшою за напругу на першому резисторі (40 Ом / 10 Ом = 4). Таким чином, напруга на другому резисторі буде 3 В * 4 = 12 В.