Чи буде плавати у воді модель корабля, об'єм якого складає 0,4 дм3, якщо маса моделі дорівнює 600

г? СРОЧНО​

Ответы на вопрос

Отвечает Андруцкий Даниил.

V = 0,4дм³ = 0,4*0,1*0,1*0,1 = 0,0004м³

m = 600г = 0,6кг

ρ(в) = 1000кг/м³

g = 10H/кг

Задача має два варіанта вирішення.

1. Знайти силу тяжіння та Архімедову силу:

F(тяж) = mg

F(тяж) = 0,6*10 = 6H

F(арх) = ρ(в)gV(т)

F(арх) = 1000*10*0,0004 = 4H

F = F(тяж) - F(арх) = 6 - 4 = 2H

Тіло не буде плавати над водою(у воді), адже архімедова сила менша за силу тяжіння.

2. Знайти середню густину тіла та порівняти з густиною середовища:

ρ(т) = m/V

ρ(т) = 0,6/0,0004 = 1500кг/м³

Порівняємо з густиною середовища:

ρ(т) > ρ(в)

1500 > 1000

Оскільки густина тіла більша за густину середовища - тіло буде тонути.

Є питання - пишіть.